Forklift Kiralama

Forklift Kiralama

Yükleri taşımak geçmişte de günümüzde de hep zor bir iş olmuştur. Bu zorlu işi çözebilmek için çeşitli yöntemler kullanılmıştır. Bu yöntemler üretilirken en kullanışlı parça yıllar önce keşfedilen tekerlek olmuştur. Teknoloji bu kadar gelişmemişken üretilen yük taşıma araçları insan gücüne dayalı olarak planlanmıştır. Elektrik ve akaryakıt gibi keşiflerle beraber direkt insan gücüne bağlı yöntemler terk edilmiştir. Gelişen teknolojik ürünler popülerleşmiş ve iş yükünü en aza indirmiştir.

Şu an günümüzde ise yük taşımak için tercih edilen kahraman forklift adını verdiğimiz araçtır. Mevcut düzende birçok çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Bugün birçok mağazada ve depolarda aktif olarak kullanılmaktadır.

Forklift, satın alınabileceği gibi forklift kiralama şirketlerinden de temin edilebilmektedir. Forklift kiralama için birçok firma bulunmaktadır.

En yaygın olarak bilinen ve en modern araçları hizmetimize sunan Yalova Forklift firması bu iş için doğru bir tercihtir. Peki, forklift tam olarak nedir, nasıl kullanılır, çeşitleri nelerdir? Forklift kiralama nasıl yapılır, ücretleri nasıldır? Şimdi bunları inceleyelim.

Yük Taşımanın Modern Yolu Forklift

Ağır yükleri çatalları yardımıyla kaldırmak ve bir araca ya da rafa yüklemek için kullanılan bir iş makinesidir. Forkliftler daha çok paletlerin üzerine ağır yükleri taşımak, kaldırmak ve istiflemek için kullanılmaktadır.

Forkliftin birçok eşdeğer ismi bulunmaktadır. Bunlar; portif, istif makinesi, çatallı istifleyici... Kelime olarak farklı telaffuzları bulunsa da anlam olarak hepsi aynı şeyi ifade etmektedir. Bir araç olmasına rağmen trafiğe çıkmamaktadır. Sadece depo ve mağaza gibi kapalı alanlar için uygundur.

Kiralık Forklift

İş makineleri içerisinde kısa mesafelerde taşınamayacak kadar ağır yüklerin bir yeren bir yere taşınması, aktarılması ve istiflenmesi için üretilen bir araçtır. Raflara ürün yerleştirme, raflardan ürün alma, yer değiştirme ve yükseğe kaldırma gibi çeşitli işlemlerde kullanılmaktadır.

Forkliftlerin kullanılmasını sağlayan, onları yönlendiren ve işlerin ilerlemesini sağlayan bir operatör olmazsa olmazdır. Rafları düzenlemek, yükleri taşımak ve forkliftlerin bakımını üstlenmek operatörlerin görevidir. Yine insan gücüne ihtiyaç var diyebilirsiniz? Haklısınız ama sadece kumanda etmek için ihtiyaç duyulmaktadır. Yani doğrudan değil de dolaylı yoldan demek doğru olur.

18 yaşını dolduran ve en az ilkokul mezunu olan, ilgili kanunun 41. maddesinde sayılan T. C. K. maddelerinden mahkumiyeti olmayan ve iş makinesi kullanımına engel olabilecek bir sağlık problemi olmayan kişiler forklift operatörlüğü yapabilmektedir. Sadece bu özellikler yeterli olmamaktadır. Forklift kullanımını öğreten eğitim kurslarına başvurarak, G sınıfı ehliyet olarak bilinen forklift ehliyeti almak gerekmektedir.

Çeşit Çeşit Yükleri Ağırlayan Forklift

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok forklift çeşidi üretilmiştir. Yükün miktarına göre, forkliftin hareketler özelliklerine göre kullanım şekline en uygun hangisiyse o seçilmektedir. Forklift çeşitleri şunlardır; debriyaj forklift, tork konverterli forklift, hidrostatik forklift ve elektrik motorlu forklift.

Nasıl ve Nereden Forklift Kiralanır?

Forklifti eğer sürekli kullanmak gereken bir iş sektörünün içindeyseniz satın almak mantıklı olabilir.

Ama tabi bu aracı muhafaza etmek, korumak, bakımını yapmak zor olmaktadır. Bu yüzden belki de en kolay yöntem forklift kiralama firmalarından destek almaktır. 

Yaşadığınız şehirde mutlaka bir kiralama işiyle uğraşan firma vardır. Eğer bulamazsanız internette birçok sitede kiralama işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Forklift kiralama denildiğinde akla Yalova İstif Makinaları gelmelidir. Birçok çeşit forkliftle, her duruma ve her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. YİM firmasının dizel ve akülü forklift çeşitleri bulunmaktadır. Bunların da yük taşıma kapasitelerine göre alt sınıfları bulunmaktadır.

Kiralık Dizel Forkliftler

  • FD 35T serisi 3.5 ton 4.5 metre MOTORLU FORKLİFT ( xınchaı)
  • FD 30T serisi 3 ton 4.5 metre MOTORLU FORKLİFT ( xınchaı)
  • LD 35DT serisi 3.5 ton 4.5 metre MİTSUBİSHİ MOTORLU FORKLİFT
  • LG 50DT serisi 5 ton 4.5 metre MİTSUBİSHİ MOTORLU FORKLİFT

Tüm dizel forkliftleri incelemek için tıklayın.

Kiralık Akülü Forkliftler

  • FE3R12 serisi 1.2 ton 4.8 metre FORKLİFT
  • FE4P20 serisi 2 ton 4.8 metre FORKLİFT
  • FE4P25 serisi 2.5 ton 4.8 metre FORKLİFT
  • FE4P30 serisi 3 ton 4.8 metre FORKLİFT
  • FE3D20 serisi 2 ton 4.8 metre FORKLİFT

Tüm akülü forkliftleri incelemek için tıklayın.

Yukarıda belirtilen modelleri bulunmaktadır. İstenilen ağırlık ve boyutta modelleri vardır. Yalova Forklift'in çeşitli forkliftlerini güvenle tercih edebilirsiniz. Yükleriniz size ağır gelmesin. Her yük için en uygun taşıma yöntemini bulup sırtınızdaki yükten kurtulun. Gönül rahatlığı ile soluğu Yalova İstif Makinaları'nda alın.